Daha Etkileyici bir Twitter Profili İçin 5 Basit İpucu

Daha Etkileyici bir Twitter Profili İçin 5 Basit İpucu

İşletmeniz için oluşturduğunuz Twitter hesabınızın belirli bir stratejisi var mı yoksa bilinçsizce insaları takip edip paylaşımlar mı yapıyorsunuz? Twitter profilini yönetmek diğer sosyal medya hesaplarınızı yönetmekten daha farklıdır. Facebook veya LinkedIn‘de kendini ifade edebilmek için uzun cümleler kurabilirsiniz ama Twitter öyle değil. Daha Etkileyeci Twitter Profili İçin 5 İpucu ile Twitter hesabınızı nasıl verimli olarak yönetebileceğinizi görebilirsiniz.

 

 

Twitter’ın diğer sosyal platformlardan farkları:

Sınırlı alan   :Twitter, tek bir bağlantı, küçük bir profil fotoğrafı ve çok kısa bir açıklama sağlar. Bu anlamda, Twitter profiliniz bir kartvizite benziyor – sağlam bir ilk izlenim yaratmak için sınırlı alana sahipsiniz.
Sınırlı zaman : İnsanları sizi takip etmeye ikna etmek için yalnızca birkaç saniyeniz var (o kadar bile olmayabilir).
Bütün bunlar size karşı çalışırken, daha iyi bir ilk izlenim elde etmek için Twitter profilinizi hazırlayabileceğiniz beş basit yol var: 

 

1. Twitter profil resminizi güncelleyin

 

Twitter-profile-Creative-Commons

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İnsanların bağlanabileceği bir resmi kullanın .Örneğin bir kişi, hayvan veya bir yer. Tabi sektörünüzle alakalı bir resim olursa daha iyi olacaktır.
Hemen tanınabilir bir logo da iyi olacaktır.Ayrıca, profil resimleri çok küçük olduğundan, Twitter beslemelerinde göze çarpmak için kontrast (renkler ve şekiller) kullanan bir tasarım kullanın.

 

2. Twitter profilinizi güncelleyin.

Çoğu Twitter kullanıcısı belirli anahtar kelimeleri kullanarak düzenli olarak Twitter’da arama yapar. Arama sonuçları, o aramayla eşleşen üst profilleri ve ardından en iyi tweet’leri içerir.

Bionuzun en alakalı anahtar kelimeleri içerdiğinden emin olun. Örneğin, kullanıcılar “web tasarım” araması yaparken bionuzda web tasarım yazdığı için sizi ön sıralarda gösterecektir veya   kullanıcılar “kolorektal kanser tedavisi” araması yaparken fightCRC bir numaraya yükseldi.

 

Twitter-profile-FightCRC

 

 

 

 

 

 

 

3. Twitter profil bağlantınızı güncelleyin

Bağlantının, yalnızca ana sayfayı değil, sitenizdeki bir web sayfasına trafik çektiğinden emin olun. Örneğin, yaklaşmakta olan bir etkinlik veya en iyi tweet’lerinizi içeren bir hoş geldiniz sayfası.

Twitter profil bağlantılarım ziyaretçileri bir e-posta abonelik sayfasına gönderir.

4. Twitter profilinizin başlığını güncelleyin.

İşiniz hakkında bir hikaye anlatmak için Twitter başlığını kullanın veya mevcut kampanyanızı vurgulayın.

Canva.com ile güzel bir Twitter başlığı oluşturabilirsiniz .

5. En iyi Tweet’i Twitter profilinize sabitleyin

En iyi Tweetlerinizi profilinize en üste getirerek profilinizi daha çekici hale getirin.

twitter-profile-vermont-public-radio

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Doldurulmuş tweet’inizi her zaman gözden geçirdiğinizden, daha ilgi çekici, güncel ve alakalı bir tweet ile değiştirdiğinizden emin olun.

 

BONUS: Twitter profilinizi doğrulayın

Mavi onay işareti Twitter’da (aşağıya bakınız) insanların hesabızın gerçek olduğunu bilmesini sağlar. Anında itibarınızın artmasını sağlayacaktır.

verified-twitter-profile

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hesabınızı doğrulamak için buradan başlayın .

NOT:Bunlar, Twitter varlığınızı yükseltmeye yardımcı olabilecek bazı yollardır.Umarım sizin düşünmenize yardımcı olurlar.