Kim beni nasıl kaydetmiş dedirten uygulama: Getcontact!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Akıllı telefonunuzun rehberine erişim sağlayan uygulama, diğer kişilerin sizin telefon numaranızı nasıl kaydettiğini gösteriyor. Elbette aynı şekilde sizin de diğer kişileri nasıl kaydettiğiniz karşıdaki kişiye iletilebiliyor. Bunun için önemli bir etken var: Uygulamanın çalışması için karşıdaki kişinin de GetContact kullanması gerekiyor.

 

 

GETCONTACT UYGULAMASI NASIL KULLANILIR?
GetContact uygulaması epey ses getirdi. Kullanıcılar ne kadar güvenilir olduğunu sorgulamadan uygulamayı telefonlarını indirip rehber bilgilerini paylaşıyor. Peki bu ne kadar doğru? Ne kadar sağlıklı? Telefon numaranızın başka rehberlerde hangi isimde kayıt edildiğini nasıl görebiliyorsunuz? Aslında Get Contact yeni bir şey yapmıyor; yıllar önce yayında olan CiA tipi uygulamalar gibi kullanıcılar telefon rehberini paylaşıyor ve ortak bir havuzda bu bilgiler toplanıyor. Haliyle kullanıcılar bu uygulamaya girip rehberini paylaşan arkadaşlarının telefon rehberinde isminin nasıl göründüğünü öğrenebiliyor.

Uygulamanın asıl amacı kullanıcıları rahatsız eden telefon numaralarının aramasını önemek için filtre koymak. Ancak uygulamanın az önce anlattığımız yanı oldukça merak uyandırdığından son günlerde yoğun bir ilgi var.

ARAMA ENGELLEME
İstenmeyen aramaları engelleyebilir ve bu aramaları raporlayarak diğer Getcontact uygulamasını kullanan milyonlarca kişinin korunmasına yardımcı olabilirsiniz. Getcontact, gücünü milyonlarca kullanıcısından alır. Diğer kullanıcılar tarafından raporlanan istenmeyen çağrılardan, “Spam Koruma” özelliğini aktif ederek otomatik olarak korunabilirsiniz.

ÇAĞRI TANIMLAMA
Sizi arayan kişinin kimliğini, rehberinizde kayıtlı olmasa bile otomatik olarak tanımlayabilirsiniz.

KEŞFET
Getcontact, aynı zamanda harika bir sosyal topluluktur. Gerçek hayatta tanıyor olabileceğiniz kişileri, ortak arkadaşlarınız aracılığı ile iletişim kurmanızı sağlar. Uzun yıllardır görmediğiniz bir arkadaşınıza iletişim isteği gönderebilir, arkadaşınızın isteğinizi onaylaması durumunda kendisiyle yeniden iletişim kurabilirsiniz.

GETCONTACT’TAN NASIL NUMARA SİLİNİR?

  • Uygulama içerisinde yer alan ayarlar sekmesine girin.
  • GetContact Hakkında sekmesine giriş yapın.
  • Hesap Ayarları sekmesine giriş yapın.
  • Hesabı sil seçeneğini seçin.
  • Bu işlemlerin ardından GetContact hesabınızı silmiş oluyorsunuz. Ancak numaranız hala sistemde yer almaya devam ediyor. Numaranızı GetContact rehberden silme içinse Unlist özelliğini kullanıyoruz.
  • GetContact Unlist sayfasını aşağıdaki linke tıklayarak açın.
  • GETCONTACT UNLİST
  • Açılan sayfada ilgili boşluğa numaranızı yazın.
  • Unlist butonuna basarak işlemi tamamlayın.

GetContact Bu Verileri Ne Yapabilir?

Kısa sürede milyonlarca kullanıcının rehberine ulaşan GetContact, bu sayede yüz milyonlarca insanın telefon numarasını elinde bulunduruyor. Günümüzde internet sektöründeki en önemli gelir kaynağı veri satışıdır. Eğer kullanıcı verilerine sahipseniz, her türlü projeyi hayata geçirebilir ve para kazanabilirsiniz. GetContact da bu telefon numaralarını el altından farklı projelerde kullanmak üzere satabilir.

#KAYNAK#