Instagram hesabı dondurma işlemleri “help.instagram” adresinde yer almasına rağmen resimli anlatımın bulunmaması kullanıcıları dönem dönem zor duruma düşürebiliyor. Hesap dondurmak isterken yanlışlıkla tamamen silen kişiler sosyal medya takipçilerini kaybetmeleri nedeniyle Instagram’a eleştirilerde bulunuyor. Peki, hesabını geçici olarak kapatmak isteyen kişiler neler yapmalı?

Instagram hesabı dondurma işlemleri, ile ilgili bilgiler “help.instagram” adresinde yer almasına rağmen resimli anlatım kullanılmaması zaman zaman kullanıcıları zor durumda bırakabiliyor. İşte, bu durumun önüne geçmek için hazırlanmış olan hesabı geçici olarak kapatma yöntemleri…

Hesabınızı geçici olarak kapattığınızda yani Instagram hesabını dondurduğunuzda profiliniz, fotoğraflarınız, yorumlarınız ve beğenmeleriniz, tekrar giriş yaparak hesabınızı yeniden etkinleştirene kadar gizlenir.

  • Hesabınızı geçici olarak kapatmak veya dondurmak için:
  • İnstagram.com’a bir mobil tarayıcıdan veya bilgisayardan giriş yapın. Instagram hesabınızı Instagram uygulamasının içinden geçici olarak kapatamazsınız.
  • Sağ üst kısımdaki simgesine dokunun veya tıklayın ve “Profili Düzenle”yi seçin.
  • Ekranda aşağıya inin, sağ alttaki Hesabımı geçici olarak “kapat”a dokunun veya tıklayın.
  • “Hesabını neden kapatıyorsun?” Sorusunun yanındaki açılır menüden bir seçim yapın ve şifrenizi tekrar girin. Hesabınızı kapatma seçeneği, sadece menüden bir sebep seçtiğinizde görünür.
  • Hesabı Geçici Olarak Kapat’a dokunun veya tıklayın.

 

1: Instagram hesabınıza giriş yaptıktan sonra sağ üst bölgede yer alan insan silüetine benzer simgeye tıklayın ve ardından açılan sayfadan “profili düzenle” seçeneğini tercih edin.

2: Açılan yeni sayfada sağ tarafta en altta yer alan “Hesabımı geçici olarak kapat” butonuna tıklayın.

3: Geçici olarak kapatma sayfasında yer alan seçeneklerden dilediğinizi tercih edin ve kırmızı düğmeye basın.

4: Instagram hesabı geçici olarak kapalı konuma geçerken hesaba yeniden giriş yapıldığı takdirde aktif hale gelecek ve takipçiler tarafından görülmeye devam edecek.