İş Dünyası İçin Bloglamanın 5 Temel Faydası

İş Dünyası İçin Bloglama

Bir çok kurum ve firmanın artık web siteleri bünyesinde veya harici olarak blog barındırmaya ve güncellemeye başladığını farketmişsinizdir. En küçük ölçekli işletmeden tutunda, en bilinirliği yüksek marka olmuş firmalara kadar hepsi web sitelerine blog entegre edip bunu etkili şekilde kullanmaya başlamaktadırlar.Peki iş dünyası için bloglamanın faydası nedir?Hiç merak ettiniz mi? İşte size 5 temel fayda…

# Bloglar web sitenize ve sosyal medya sayfalarınıza daha fazla trafik çekiyor

reklam-ajansi-matbaa

Markanızın henüz bir blogu yoksa hiç vakit kaybetmeden kurumsal bir blog sitesi oluşturulmalı. Bir pazarlama ağı olarak görülen bloglar ile siteye elbette ki hemen trafik akışı beklenemez bu nedenle bu eşsiz platform doğru biçimde kullanılmalıdır. Etkin bir trafik kaynağı olan bloglar, doğru kullanıldığı zaman markanızın bilinirliği daha da artmış olup müşterilerden geri dönüş almanız olasıdır.

# Bloglama trafiği web sitenize yönlendirir

Blog sayfalarınızdan web sitenize trafik sağlamak istiyorsanız, siteniz üzerinde ciddi bir çalışma yapmalısınız. Hazırlamış olduğunuz kampanyalar için linkler vermeli ve site üzerinde “Landing Page”(Varış sayfalarınızı) düzenlemelisiniz. Çünkü iyi bir web sitesi ,bloglardan yönlendirdiğiniz ziyaretçileri, potansiyel müşteriye çevirirken; kötü bir web sitesi ise ziyaretçilerinizi kaçıracaktır.

#Bir blog marka kişiliğinizi sergiliyor


Sosyal medyada içerikler fast food gibidir ve bir süre sonra görünmez olur. Oysa blog yazısı hep var olmaya devam edecektir. İçerikleriniz ilgi çektikçe normal medyada da yer bulmaya başlarsınız. Bu da bilinirliğinizi artıracaktır.
İnsanlar kimlerden satın alır? Güvendikleri insanlardan ve ilgilendikleri insanlardan satın alırlar.Bloglar , bir markanın logosunun arkasında kimlerin olduğunu göstermeye yardım eder. Ne kadar çok blog yazarsanız o kadar çok insanın sizinle ilişki kurma şansı olur ve sizinle (markanız, şirketiniz, servisiniz, ürününüz) duygusal bir bağ kurmak için daha fazla şans verilir. Ve bu satışlara neden olur.

#Araştırma

Belirli ihtiyaçlara odaklı olarak, hedef kitlenize daha fazla içerik sağlayabildiğiniz ölçüde, uzun vadeli tüketicileri geliştirme olasılığı artmaktadır.

Bir bloga sahip olmak, kitlenizin sizden ne istediğini ve ne ile alakalı olduklarını öğrenmenize yardımcı olur. İnsanların en çok hangi içeriği tıkladığını ve en iyi yanıtı neye verdiklerini biliyorsanız, tüketici tabanınızı artırmak için bir o kadar iyi içerik oluşturmaya hazır olursunuz.

#Müşteri ilişkilerini derinleştirebilirsiniz.

 

Bir blog yazısının basitçe yazdığınız ve yayınladığınız bir şey olduğunu düşünebilirsiniz, ancak tahmin ettiğinizden daha fazlası  olabilir.

Bloglar okuyucularınıza soru sormak için harika bir yerdir. Blog yayınlarınıza gönderilen tüm soru ve yorumları okumayı ve bunlara cevap vermeyi unutmayın.

 

Facebook‘daki bir postaya cevap verdiğiniz zamanın aksine, bir blog yorumu, sitenizde daha uzun süre statik bir konumda kalır; bu nedenle, daha fazla kişi etkili bir şekilde nasıl iletişim kurduğunuzu görebilir.

Unutmayın!! Bu sadece bir başlangıç. İşletmenizi genişletmek istiyorsanız, sürekli olarak değerli içerik oluşturmanız gerekir. Bunu yapmanın en iyi yollarından en önemlisi tabiki blog.İş dünyasının içindeyseniz ve hala bir blogunuz yoksa, ilk işiniz kendinize bir blog açmak olmalı.