Linkedin İçin Beklenen Yenilik Geldi!

 

Linkedin İçin Beklenen Yenilik: ‘Linkedin video özelliği’

Microsoft çatısı altında operasyonlarını sürdüren profesyonel iş ağı LinkedIn, kullanıcılarının uzun zamandır talep ettiği özelliği sonunda sunmuş durumda.

 


linkedin-icin-beklenen-yenilik-geldi-9959621_o

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Microsoft çatısı altında operasyonlarını sürdüren profesyonel iş ağı LinkedIn, kullanıcılarının uzun zamandır talep ettiği özelliği sonunda sunmuş durumda. Bundan böyle tüm kullanıcılar, iOS veya Android için LinkedIn mobil uygulamaları üzerinden siteye video yükleyebilecek.

LinkedIn :

LinkedIn-Video-300x254

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

“Bir video yayınladıktan sonra, izleyicilerinizin en iyi şirketleri, başlıkları ve konumları, videolarınızın kaç tane görüntüleme, beğenilme ve yorumları aldığıyla ilgili kitle analizlerini görebilirsiniz. Bu bilgilerle, sizin için önemli olan kişilere ve şirketlere ulaşıp ulaşmadığınızı anlamaya başlayabilirsiniz. Kitle bilgilerini, LinkedIn profilinizin gösterge tablosu bölümünde hem mobil hem de masaüstünde bulabilirsiniz. ”

Linkedin Video hayata geçiyor

LinkedIn Video özelliği sayesinde kullanıcıların profesyonel işlerini öne çıkarabilecekleri videolar oluşturmasına izin verilecek. Hem bitmiş hem de üzerinde çalışmakta olunan ürün tanıtımlarını ya da diğer işle alakalı videolarınızı profilinizden paylaşabileceksiniz.

LinkedIn-Rolling-Out-Native-Video-Via-Mobile

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu yılın başından itibaren 500 milyon kullanıcıya sahip olan platformun sınırlı sayıdaki kullanıcısı için sunulan özellik, kullanıcıların ürettiği videoların platformu hareketlendirmesini sağlayacak. Şirketin bu özellik için Facebook Live ürün yöneticisi Peter Roybal”ı sessizce göreve aldığı ifade ediliyor.

 

linkedin-icin-beklenen-yenilik-geldi-2-9959621_o

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

iOS uygulamasında akışın en üstünde yer alan paylaş ya da Android uygulamasındaki gönder tuşundan seçilebilecek video ikonu ile video çekimi gerçekleştirebilecek veya daha önce çektiğiniz bir videoyu kolayca yükleyebileceksiniz. Gönderdiğiniz videoların izleyici bilgilerinin yanı sıra, bu videoların görüntüleme, beğeni ve yorumlarını da görebileceksiniz.

LinkedIn, bu video özelliğinin tüm kullanıcılara dağıtımının önümüzdeki haftalarda tamamlanacağını açıklamış durumda. Yani özelliği henüz göremiyorsanız biraz daha sabretmeniz gerekecek.

 

kaynak:shiftdelete