Son dönemlerde çıkan haberlere göre teknoloji devi Apple dünyaca ünlü otomobil firması McLaren’i almaya hazırlanıyor olabilir.mclaren-apple

McLaren tarafından gelen ilk açıklama böyle bir şeyin olmadığı ancak Apple, İngiliz araba firmasına ilgi duyuyor gibi gözüküyor. Bu satın almayı Cupertino şirketi sadece araba için istemiyor. McLaren’in önemli özellikleri mevcut.

Neden Bu Kadar Önemli?

McLaren ’in özellikle güç aktarım organları, araç kontrol sistemleri üzerinde önemli bir tecrübesi ve bazı destekleyici donanım üreticileri ile oldukça önemli ilişkileri var. Ayrıca şirket modern dünyada oldukça sık kullanılan karbon kompozitler, alüminyum ve karbon fiber gibi materyalleri kullanma konusunda çok tecrübeli.

McLaren uzun yıllardır Formula 1 yarışlarında olan bir firma. 1981 yılında karbon fiber şasiyi kullanan ilk Formula 1 markası diğer taraftan yine karbon fiber şasiyi binek otomobillerde 1993 yılında kullanan ilk otomobil firması. Ayrıca artık Formula 1 yarışlarında yasaklanmış olan aktif aerodinamik parçalarda da büyük bir tecrübeye sahip.