SNAPCHAT ‘,İN SELF-SERVE REKLAMLARI ARACI

Snapchat , kamuya açılmasından bu yana, gelir potansiyelini en üst düzeye çıkarmak için reklam verenlerin platform boyunca yaşamlarını kolaylaştırma çabalarını artırıyor.İyi haber, yeni bir kendi kendine hizmet Snap reklamları aracıyla küçük işletmeler için daha kolay ve daha erişilebilir reklamlar yapabiliyor.

Daha önce, işletmeler Snapchat aracılığıyla reklam yayınlamak istediklerinde, Snapchat satış ekibinden pahalı ve zaman harcayan bir üyeden reklamlar almak zorunda kaldılar. Şimdi her büyüklükteki şirket Snapchat’ın reklam yöneticisi ile hepsini tek başına yapabilir.

Reklam yöneticisi, reklamverenlerin üçüncü bir şahsa ihtiyaç duymadan kampanyalarını doğrudan satın almalarına ve yönetmelerine olanak tanır. Ancak, Snapchat, stratejik girdilere ihtiyaç duyan kullanıcılar için, Snapchat’ı iş için en iyi şekilde nasıl kullanabileceklerini diğer reklamverenlere öğretebilen en üst düzey reklamcılık partnerlerini vurgulayan bir Sertifikalı Ortak programı da hazırladı  .

Ancak, Snapchat self-servis reklam yöneticisinin paketinde neler olduğunu konuşmak için buradayız, bu yüzden içeri girelim.

SNAPCHAT REKLAM YÖNETİCİSİNE NASIL KAYIT OLUNUR?

Kendi kendine yetenen reklam yöneticisi araçlarına erişmek için Snapchat’ın web sitesinde bulunan formu doldurun  .

Snapchat reklam yöneticisi, ABD, İngiltere, Kanada, Fransa, Almanya, Avustralya ve diğer 17 ülkede kullanılabilir.

 

Snapchat kendi kendine hizmet reklam yöneticisinin içinde neler var?

 

dashboard

Snapchat Reklam Yöneticisi kontrol paneli Snapchat reklam kampanyanızın performansını gösterir. Reklam harcamanız, hedef başına maliyetiniz ve bu hedeflerin kaçına ulaşıldığı gibi istatistikleri görüntüler.

Ayrıca, sonuçları kampanya, reklam seti veya tüm reklamlarınızın genel bir bakışıyla gösterebilir. Sağ üst köşedeki düğmeye dokunulduğunda, tamamen yeni bir kampanya oluşturma seçeneği sunulur.

Snapchat kendi kendine hizmet reklam yöneticisine reklam nasıl oluşturulur?

Create_Campaign

Bir kampanya oluşturmaya başlamak için, gerçekleştirmesini istediğiniz bir hedef belirleyin. İşletme Snapchat size farkındalığını artırma, web sitenize trafik çekme veya uygulama yüklemelerini sürme seçeneklerini sunar. Bu başlangıç ​​ekranında yeni kampanyanızı da adlandırabilirsiniz.ad_sets1

‘Reklam Ayarları’ sekmesi, kitlenizi, bütçenizi ve zamanlamanızı belirlediğiniz yerdir. Snapchat Reklam Yöneticisi, hedef kitlenizin coğrafyasını ve demografik özelliklerini, izleyicinin kullandığı cihaz türünü seçmek kadar çok daraltma olanağı ile seçmenizi sağlar.Budget_schedule

Bütçeniz bir günlük harcama için belirlenir ve ödediğiniz fiyat, hedef temelli teklif vermeyi ayarlama şeklinize bağlıdır. Uzun biçimli bir video, makale veya web sitesini görüntülemek için bir izlenim, uygulama yüklemesi veya kullanıcı markalı bir çırpıda kaymayı öne çıkaracak bir hedef belirleyebilirsiniz. Bütçe ve hedefler tamamen özelleştirilebilir.Screen_Shot_2017-06-26_at_5.33.23_PM

Bir kampanya oluşturmak için yukarıdaki adımları tamamladığınızda, yeni bir reklam oluşturabileceğiniz veya mevcut bir reklam seçebileceğiniz Reklamlar sekmesine gider.Choose_type

‘Creative Builder(Reklam Oluşturucu)’ sekmesi, reklamınızı çerez reklamınız için yüklediğiniz yerdir. Snapchat’ın kendi kendine hizmet aracıyla,başlamak için oluşturacağınız Snap Reklam türünü seçerek ve adlandırarak web tarayıcınızda bir kampanya yaratma olanağına sahip olursunuz.create

Son olarak, reklam öğenizi yükleyin ve yayınlayın. Reklam yöneticisi, reklamlar sekmesine geri döndüğünde veya başka bir tane yüklemeyi seçtiğinde, bu reklamı yayınlamayı seçebilirsiniz.

Oradan, Snapchat reklam kampanyanız başlatılmaya hazır.

SNAPCHAT REKLAMLARINIZI MOBİL GÖSTERGE TABLOSUYLA İSTEDİĞİNİZ YERDE YÖNETİN

Snapchat ‘ın mobil gösterge panosu, kampanyanızla ilgili yararlı bildirimler ve güncellemeler gönderir. Reklamlarınızı bir akıllı telefon veya tabletten inceleyebilir ve durumunuzu değiştirebilirsiniz.

Marka hesabınıza girildiğinde, etkin, bekleyen, reddedilen veya tamamlanmış reklamları tıklayabilir ve reklam harcaması, erişim ve gösterimler gibi performanslarını kontrol edebilirsiniz. Ayrıca ofiste ilham her zaman gelmediğinden hareket halindeyken yeni bir reklam da oluşturabilirsiniz.

SNAPCHAT’INIZI KENDİ KENDİNE HİZMET PLATFORMUYLA DAHA İLERİ GÖTÜRMEK

Snapchat, platform üzerinden reklam yayınlamak isteyen küçük işletmeler için anıları gerçekten arttırdı. Bu yeni araç ve Sertifikalı İş Ortakları’nın ek yardımıyla, daha küçük bir bütçeye sahip olanlar da dahil olmak üzere, her ölçekteki şirket için daha fazla fırsat var.