Sosyal Medya Grafikleri Oluşturmak İçin 9 Araç

 

konkurs-emblemy-talanty-zemli-bogorodskoi-photo-big

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sosyal medyanın son zamanların en önemli iletişim araçlarından biri haline gelmesiyle beraber markaların bu platformlara olan ilgisi de artıyor. Sosyal medyada her gün milyonlarca görsel paylaşılıyor. Instagram, Snapchat, Flickr ve Vine gibi platformlar sayesinde görsel paylaşımı gittikçe kolaylaşıyor.

 

Aşağıdaki araçlar ile hızlı ve  kolay bir şekilde sosyal medya için görsellerinizi düzenleyebilirsiniz.

1.PicMonkey

unnamed

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PicMonkey, tarayıcı üzerinden kolayca görsel düzenleyebileceğiniz ücretsiz  bir uygulama. PicMonkey ile fotoğrafları düzenleyebilir, kolaj oluşturabilir, filtre ve resim ekleyebilirsiniz.

Ücretsiz versiyonunda fotoğraf çerçeveleri, özel efektler ve font çeşitleri bulunuyor. Bilgisayar ya da Dropbox, Facebook ve Flickr gibi sosyal medya mecralarından yüklediğiniz fotoğrafları kırparak, farklı ebatlara da kolayca getirebilme imkanı sağlıyor.

2.Pixlr

Pixlr herkesin çok kolay kullanabileceği bir uygulama programı. Program, üç farklı opsiyonda kullanılabiliyor:

pixlr-new

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1. Pixlr Editor: Photoshop’a çok yakın özellikler taşıyan fotoğraf düzenleme ve tasarım platformu.

2. Pixlr Express: PicMonkey’e çok benzer bir şekilde taslak düzenleme formatları, filtre, çerçeve ve yazı fontları bulunuyor.

3. Pixlr O-Matic: Express versiyonundan da daha kolay kullanılabilen Pixlr O-Matic ile efektler, arka planlar ve çerçeveler hızlıca düzenlenebiliyor.

 

3.PicCollage

PicCollage iPhone, iPad ve Android cihazları ile kullanılabilen bir fotoğraf düzenleme uygulaması.Kullanıcılar, fotoğrafları Facebook hesaplarından ya da cihazlarından yükleyerek kolaj oluşturabilir, metin yazabilir ve ebatlarını değiştirebilir.

 

banner-piccollage-app-review (1)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Uygulamadaki ayrıntılı araçları kullanarak, kullanıcılar sadece akıllı telefonlarını kullanarak harika sanat eserleri yaratabilirler. PicCollage, uygulaması kolay arka plan şablonlarıyla doludur ve kullanıcıların görüntüleri manevra yapmak ve diğer genişletilmiş özellikleri paylaşmak  için mutli-touch jestleri kullanmasına izin verir.

 

4.Quozia

 

51798ed41050e711c2f49424ffb3837a

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Quozio, kullanıcılarına bir alıntıyı kolayca yazabilecek imkan sağlıyor. Kullanıcıların seçecekleri arka planlı sosyal mecralarda paylaşabilme imkanı sunan bir uygulama olma özelliği taşıyor.

 

5.Social Image Resizer

22044170_1780566765574910_6109468103840628736_n

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Social Image Resizer sosyal dünyada göze çarpan bir varlık geliştirmeye yardımcı olmak için tasarlanmış güçlü bir görüntüyü yeniden boyutlandırma aracıdır ve sosyal medya profesyonellerine, sosyal medya profilleri, mesajlar ve kampanyalar için optimize edilmiş çoklu görüntü boyutları üretme konusunda etkin bir yol sunar.

Social Image Resizer ile fotoğraflarınızı; Facebook cover, Twitter header görseli, Google+ cover fotoğrafı, profil fotoğrafı gibi ihtiyaçlarınız için düzenleyebilirsiniz.

Uygulama size fotoğraflarınızı JPEG, PNG ve GIF formatlarında kaydetmenizi ve her fotoğraftan  favicons oluşturma imkanı sağlıyor.

 

6.Photovisi

Photovisi kolayca fotoğraf kolajları oluşturabileceğiniz ücretsiz bir uygulama. Birçok çeşidin arasından tasarım şablonu seçip, fotoğraflarınızı ekleyebilir, böylece kendi kolajınızı oluşturabilirsiniz. Daha sonra görselleri, bilgisayarınıza kaydedebilir ya da sosyal mecralarda paylaşabilirsiniz.

Photovisi hazır duvarkağıtlarının kullanıldığı bir site ve üç adımda işlemi tamamlıyorsunuz.(bknz.step 1-step2-step 3 )
Sol sütunda epey seçenek mevcut.Hangisini beğenirseniz o adımda devam ediyorsunuz.

photovisi fun

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7.Piktochart

new-vid

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hikayenizi hak ettiği görsel etkiyle anlatmanıza yardımcı olan basit, sezgisel bir araçtır.Tasarımcı olmayan herkesin kullanabileceği Piktochart, web tabanlı infografik ve görselleştirme uygulaması olarak öne çıkıyor.

Uygulama ücretli olsa da ücretsiz versiyonu da mevcut. Farklı tasarım şablonları üzerinde fotoğrafları sürükleyerek fotoğraflar kolayca yerleştirilebiliyor. Çizgiler, barlar ve yuvarlak diagram şeklinde csv dosyalarından çekilen veriler grafik olarak eklenebiliyor. Daha sonra görseller PNG, JPG ya da farklı baskı kalitelerine uygun şekilde kaydedilebiliyor.Sıfırdan kendi infografiklerinizi oluşturmanıza da olanak sağlayan Piktochart’ta yapabileceğiniz infografik örneklerinden bazıları aşağıdaki şekilde:

Piktochart.001

 

 

 

 

 

 

 

8.Easel.ly

Fiyat: Ücretsiz
Ücretli özellikler: Aylık 3 dolardan başlayan planlar.
900.000den fazla kullanıcıya sahip easel.ly infografik yapımını gerçekten kolaylaştıran bir araç.

Easel.ly_.001

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Easel.ly görsel fikirlerinizi internet üzerinden ücretsiz infografik ve farklı tasarımlara getirebilme ve paylaşma imkanı sunuyor. Piktochart’a çok benzer bir yöntemle infografiği sürükleyebilir. Yerleştirme yöntemiyle mevcut şablonlara oturtabilirsiniz.
Ayrıca arka planı görselini de yükleme imkanı sunuyor.

Kaynak:eticaretmag