11070512_1430088413950771_878738369508432509_n

“İNSAN”, eğitim, sağlık ve açlık konusunda yardıma ihtiyacı olan çocuklarla; parası olan ama gerçekten ihtiyacı olan insana erişemeyen ya da “verdiğim desteğin ne kadarı kime gidiyor” kaygısıyla çevresine destek olamayan insanları bir araya getiren özel bir proje.

 www.insaninternational.org

Yardımlaşma konusunu suistimal edilmeden gerçekleştirmenin bir yolunu göstermek isteyen ve etrafına duyarsız kalamayan kompakt ve genç bir grup tarafından hazırlanan bu projenin detayları ise şöyle:

Temel amaç, Türkiye’de yardıma muhtaç ve en kısa sürede müdahale edilmesi gereken çocuklara ulaşmak, onların hikayelerini dinlemek ve onlara destek olacak sponsorları bularak aralarında birebir uzun süreli ilişki kurmalarını sağlamak üzerine dayalı.

Web adresi: www.insaninternational.org

1780918_1454161788210100_1477277874956865455_n

Bu proje kapsamında çocuklar 4 ana destek kategorisine ayrılmış durumda:

a) Açlık sınırında yoksulluk çeken,
b) Çalışmak zorunda olduğundan, eğitim şansı verilmeyen,
c) Hayata kazandıralabilecek durumda olup da sırf maddi sebeplerden sağlık sorunu devam eden,
d) Bakıma muhtaç ve ağır engelli çocuklar.

Kişiler websitesi üzerinden hassasiyetlerine göre, ihtiyaç sahibi çocuklara ulaşıp onlara destek olabiliyor.

Ülkenin bu konuda geçmişte güven problemleri yaşatacak tecrübeleri olduğunu bildiğimiz için INSAN’ı diğer yardım derneklerinden ve vakıflardan farklı kılan bazı net özellikler oluşturduk. Bunlar:

1) Sponsorun www.insaninternational.org üzerinden yardım etmek istediği çocuğu kendi seçebiliyor olması, fotoğraf ve videosuna varıncaya dek detaylı bilgi alması

2) Destek sisteminin gelenekselin aksine %100 şeffaf olması ve insanların verdikleri desteğin hangi çocuğa gittiğini bilmeleri, INSAN’ın tüm finansal verilerinin aylık olarak sitede anlaşılır bir şekilde gösterilmesi

3) Çocuk ile sponsor arasında bir kerelik değil uzun süreli ilişkinin kurulması için çaba gösterilmesi. Örnek, çocuğun okula ilk başladığı günkü resmini, dönem sonunda karnesini ya da hayatındaki diğer miltaşlarını sponsora gönderebiliyor olacağız.

4) Çocukların aileleri ile önceden görüşmeler yapıp, sadece belli gelir standarının altında olan ve acil müdehale gerektiren vakalara yer veriyoruz.

INSAN, duruş itibariyle TR standartlarının oldukça üzerinde ve veritabanı teknolojisi ile yazıldığı için insanlarda merak uyandırıyor.

Sosyal Medya:

www.facebook.com/insan.int

www.twitter.com/insan_int

www.instagram.com/insan_int