Spotify Mı, Apple Music Mi?

Çevrimiçi müzik dinleme servisi denilince akla gelen iki servis olan Apple Music ve Spotify arasındaki yarış hızla devam ediyor.

Bir tarafta çevrimiçi müzik dinleme servislerinin en popüleri Spotify, diğer tarafta ise teknoloji devi Apple’ın emekçi servisi Apple Music. İkisi arasındaki rekabet hızla devam ediyor.İkili arasındaki rekabetin tekrar gündeme gelmesinin ise bir sebebi var.

10983-Apple-Music-Has-Nearly-Half-the-Number-of-Subscribers-as-Spotify

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bir taraftan Apple, piyasa değerinin   Bir Trilyon Dolar olması için yarışıyor. Bu alandaki rakipleri Google ve Amazon. Spotify ise hisselerini borsada satışa çıkarmaya hazırlanıyor yani halka arz ediliyor. Dolayısıyla iki tarafın da borsada ilgi çekmek için agresif tavırlar içerisine girmesi mümkün.

Peki bu iki müzik hizmetinden hangisi size daha uygun?

57b143ec0f254419c0796fc3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

#Apple Music

 

Apple Music, 45 milyon şarkıdan oluşan kataloğundaki tüm şarkıları ve dahası, nereden gelmiş olurlarsa olsunlar iTunes arşivinizdeki her şeyi dinlemenize imkan veriyor.Reklamsız ve kesintisiz müzik imkanı ile favori şarkınızı, albümünüzü, miksinizi veya çalma listenizi dinleyebilirsiniz.Eğer çevrimdışıysanız ve hücresel verinizi kullanmak istemiyorsanız, Apple Music’ten istediğiniz şarkıyı indirebilir ve sonra telefonunuzdan dinleyebilirsiniz. Üstelik sinyale ihtiyaç duymadan.

 

apple-music-icin-aciklanan-son-rakamlar-spotify-icin-hic-iyi-gorunmuyor

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yeni çıkan sanatçılar ve özel olarak hazırlanan çalma listeleri ile de daha fazla müzik keşfedebilirsiniz.Aradığınız belirli bir müzik varsa Siri’den istemeniz yeterli.

Apple music Üç ay boyunca ücretsiz deneyebilir,üye olabilir ve üyeliğinizi dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.Apple Music, iOS, Android, Apple Watch, Apple TV, Macbook ve iMac’lerde ve Windows PC’lerde çalışabiliyor.Apple Music aynı zamanda 7/24 hizmet veren ‘Beats 1’ isimli bir online radyoyu da bünyesinde bulunduruyor. Los Angles, Londra ve New York’tan canlı yayın yapan radyo dünya çapında 100 ülkede dinlenebiliyor.

 

#SPOTİFY


Spotify İsveçli bir müzik veri akışı servisi olup, aralarında Sony, EMI, Warner Müzik Grubu, The Orchard ve Universal’in de bulunduğu bir dizi seçkin bağımsız plak şirketlerinden seçilmiş müziklerin sınırsızca dinlenmesine izin vermektedir. Sisteme Windows, Mac OS X, iOS, Linux işletim sistemlerini kullanan bilgisayarların yanı sıra taşınabilir aygıtlardan Android, Windows Mobile, S60 ve webOS işletim sistemlerini kullanan aygıtlar üzerinden erişilebiliyor.

Spotify aslında 100 milyondan fazla insana hitap ediyor. Çünkü Spotify’ı ücretsiz olarak kullanmak mümkün. Spotify, şarkı aralarında reklam dinletmek koşuluyla ücretsiz olarak da kullanılabiliyor.Müzik dinlerken sunulan akıcılığı ile Spotify hala bu kulvarının lideri konumunda.Sürekli olarak yeni şarkıların eklendiği Spotify, yeni albümleri ve yıldızı henüz parlamaya başlayan genç isimleri öne çıkarma konusunda oldukça maharetli. Uygulamanın her versiyonunda özel olarak hazırlanmış çalma listeleri kullanıcıları karşılarken, neredeyse her müzik kategorisinden çalma listelerinin bulunması da Spotify’ın sevilen özellikleri arasında yer alıyor. Düzenli olarak yeni listelerin oluşturulması ve mevcut listelerin güncellenmesi de Spotify’a artı puan kazandırıyor.
spotify-logo-251217

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Farklı platformları eşit düzeyde benimsemesi Spotify’ın güçlü yönleri arasında yer alıyor. Servis hem telefon hem tablet hem de masaüstünde güçlü bir arayüze sahip. Buna ek olarak, PlayStation 4 üzerinden erişilebilmesi ve Google Chromecast desteğine sahip olması da Spotify’ın cazibesini artırıyor.

#SONUÇ

hangisi-daha-iyi-apple-music-mi-spotify-mi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hem Apple Music hem de Spotify, çeşitli avantaj ve dezavantajlara sahip. Ancak her iki platform da kullanıcıların bir çevrimiçi müzik servisinden beklentilerini karşılayacak düzeyde.

#KAYNAK#