WhatsApp’ta ‘beyaz yalanları’ deşifre edecek açık

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ta keşfedilen bir açık milyonlarca kullanıcıyı ilgilendiriyor.

Sosyal medya devi Facebook‘un bünyesinde bulunan WhatsApp bu sefer platforma entegre ettiği yeni bir özellikle değil bir açık ile gündemde.

 

whatsapp-a-yeni-ozellik-423205-5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kısa sürede özellikle sosyal medyanın en çok konuşulanları arasına giren bu açık milyonlarca kullanıcıyı ilgilendiriyor.

 


WhatsApp’ın 2014 yılında kullanıma sunduğu Mavi tık  whatsapp kullanarak birisine yazdığınız yazının okunup okunmadığını gösterir.Karşı taraf eğer yazınızı okuyorsa o zaman mavi tık işaretini görecektir. Unutmamak gerekir ki  bu özelliği istemeyen kullanıcıların sayısı da azımsanamayacak kadar fazladır. Bu nedenle kişinin mesajınızı görüp görmediğini anlamanızı sağlayan ‘mavi tik’ özelliği hakkında bir açık keşfedildi.

 

whatsapp-mavi-tik-nasil-kapatilir-whatsapp-mavi-tik-kapatma-acma-android-ios-1513822918

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Açık sayesinde karşınızdaki kişi mavi tik özelliğini kapatsa bile gönderdiğiniz sesli mesaj sayesinde mesajlarınızı görüp görmediğini anlayabiliyorsunuz.

 

,Dc-dJx_yVEqsiwSh1-3XUg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Başka bir deyişle birisinin çevrimiçi olup olmadığını anlamak istiyorsanız, kendisine sadece 1 saniye uzunluğundaki sesli mesaj göndermeniz yeterli.

Zira mesaj atmanız durumunda bu mesajınız okunmasa bile siz bunu göremezken sesli mesajı alan kişi bunu okuduğunda kendi ekranınızdan bunu görebiliyorsunuz.

,EnrgXlYJvkeHM9ldPg0Xsw

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu yüzden söz konusu açık “beyaz yalanları deşifre edecek” açık olarak da sosyal medya da günün konusu oldu.

 

KAYNAK